PL EN

Sarracenia drummondii
Sarracenia drummondii - Jedna z bardziej
oryginalnych roślin mięsożernych występująca
na torfowiskach południowo - wschodniej części USA.

17 i 18 maja od godziny 10:00 do 17:00 w szklarniach Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego (Al. Ujazdowskie 4) będzie miała miejsce Wystawa i Kiermasz Roślin Mięsożernych.

Podczas Wystawy będzie można dowiedzieć się o tym: jak uprawiać w domu rośliny mięsożerne; jakie mechanizmy umożliwiają roślinom chwytanie zwierząt; a także wielu ciekawostek o życiu tych roślin i trudnych warunkach środowiskowych, z którymi muszą sobie radzić.

Będzie można zobaczyć: dzbaneczniki z charakterystycznymi dzbankami, w które może się złowić nawet mały gryzoń; muchołówki z aparatami łownymi zamykającymi się, pod dotykiem owada, jak szczęki; wyglądające jak wspaniałe, kolorowe puchary kapturnice i inne ciekawe rośliny mięsożerne, a także krótki film o tym, jak rośliny chwytają owady.

Będzie będzie można też poznać i nauczyć się rozpoznawać różnorodne rosiczki, niektóre z nich da się spotkać na polskich torfowiskach.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów - Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego i firmy Bohemica

Plakat z wystawy w formacie .pdf do pobrania.

e-mail | Ostatnia aktualizacja: 23.02.2010 | ©2007 Polskie Towarzystwo Ogrodów Botanicznych